B78108E1333J009
B78108E1333J009
Part NumberB78108E1333J009
Detailed Description
B78108E1333J009 - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerEPCOS (TDK)
SeriesB78108E
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)1.05A
Current - Saturation1A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)550mOhm Max
Q @ Freq50 @ 796kHz
Frequency - Self Resonant9MHz
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Features-
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)