4610X-102-202LF
4610X-102-202LF
Part Number 4610X-102-202LF
Description RES ARRAY 5 RES 2K OHM 10SIP
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 2k Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP
Payment Methods
Delivery Services
4610X-102-202LF - Product Attributes
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 2k
Tolerance ±2%
Number of Pins 10
Power Per Element 300mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 10-SIP
Size / Dimension 0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)