4609X-101-272LF
4609X-101-272LF
Part Number 4609X-101-272LF
Description RES ARRAY 8 RES 2.7K OHM 9SIP
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 2.7k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 9-SIP
Payment Methods
Delivery Services
4609X-101-272LF - Product Attributes
Circuit Type Bussed
Resistance (Ohms) 2.7k
Tolerance ±2%
Number of Pins 9
Power Per Element 200mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 9-SIP
Size / Dimension 0.898" L x 0.098" W (22.81mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)