4612X-102-331LF
4612X-102-331LF
Part Number 4612X-102-331LF
Description RES ARRAY 6 RES 330 OHM 12SIP
Package / Case 12-SIP
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 330 Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 6 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 12-SIP
Payment Methods
Delivery Services
4612X-102-331LF - Product Attributes
Datasheet 4600x Series
Standard Package 100
Part Status Active
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 330
Tolerance ±2%
Number of Resistors 6
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 12
Power Per Element 300mW
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications -
Mounting Type Through Hole
Package / Case 12-SIP
Supplier Device Package 12-SIP
Size / Dimension 1.198" L x 0.098" W (30.43mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)