12RS683C
12RS683C
Part Number12RS683C
Detailed Description
12RS683C - Product Attributes
Material - Core-
Inductance68µH
Tolerance±15%
Current Rating (Amps)1.8A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)150mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test10kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max)0.335" (8.50mm)