12RS223C
12RS223C
Part Number12RS223C
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseRadial, Vertical Cylinder, 4 Leads
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
12RS223C - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package250
ManufacturerMurata Power Solutions Inc.
Series1200RS
PackagingBulk
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)3.3A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)42mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test10kHz
Mounting TypeThrough Hole
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max)0.335" (8.50mm)
12RS223C - Related Products
More >>
12RS223C Murata Power Solutions Inc., 22µH Shielded Wirewound Inductor 3.3A 42mOhm Max Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads, 1200RS View