12RS333C
12RS333C
Part Number12RS333C
Detailed Description
12RS333C - Product Attributes
Material - Core-
Inductance33µH
Tolerance±15%
Current Rating (Amps)2.7A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)57mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test10kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max)0.335" (8.50mm)
12RS333C - Related Products
More >>
12RS333C Murata Power Solutions Inc., 33µH Shielded Wirewound Inductor 2.7A 57mOhm Max Radial, Vertical Cylinder, 4 Leads, 1200RS View