12RS334C
12RS334C
Part Number12RS334C
Detailed Description
12RS334C - Product Attributes
Material - Core-
Inductance330µH
Tolerance±15%
Current Rating (Amps)850mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)510mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test10kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.413" Dia (10.50mm)
Height - Seated (Max)0.335" (8.50mm)