0420CDMCCDS-R33MC
0420CDMCCDS-R33MC
Part Number0420CDMCCDS-R33MC
Detailed Description
0420CDMCCDS-R33MC - Product Attributes
Material - CoreMetal
Inductance330nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)10.5A
Current - Saturation12A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)10.5mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)