0512CDMCCDS-4R7MC
0512CDMCCDS-4R7MC
Part Number0512CDMCCDS-4R7MC
Detailed Description
0512CDMCCDS-4R7MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerSumida America Components Inc.
Series0512CDMCC/DS
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreMetal
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2.3A
Current - Saturation3.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)166.2mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)