125CDMCCDS-6R8MC
125CDMCCDS-6R8MC
Part Number 125CDMCCDS-6R8MC
Description FIXED IND 6.8UH 11A 18MOHM SMD
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 6.8µH Shielded Molded Inductor 11A 18mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
125CDMCCDS-6R8MC - Product Attributes
Datasheet 125CDMCC/DS Datasheet
Standard Package 1
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series 125CDMCC/DS
Packaging Cut Tape (CT)
Material - Core Metal
Inductance 6.8µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 11A
Current - Saturation 17A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 18mOhm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Supplier Device Package SMD
Size / Dimension 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)