104CDMCCDS-6R8MC
104CDMCCDS-6R8MC
Part Number104CDMCCDS-6R8MC
Detailed Description
104CDMCCDS-6R8MC - Product Attributes
Material - CoreMetal
Inductance6.8µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)8.5A
Current - Saturation12.5A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)25mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device PackageSMD
Size / Dimension0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)