YC122-JR-078K2L
YC122-JR-078K2L
Part Number YC122-JR-078K2L
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 2 RES 8.2K OHM 0404
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 8.2k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
Payment Methods
Delivery Services
YC122-JR-078K2L - Product Attributes
Standard Package 10000
Manufacturer Yageo
Series YC122
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 8.2k
Tolerance ±5%
Number of Pins 4
Power Per Element 62.5mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)