YC122-JR-0722KL
YC122-JR-0722KL
Part Number YC122-JR-0722KL
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 2 RES 22K OHM 0404
Package / Case 0404 (1010 Metric), Convex
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 22k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
Payment Methods
Delivery Services
YC122-JR-0722KL - Product Attributes
Categories
Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet YC:102-358,TC122-164 Series Datasheet~
Standard Package 10000
Manufacturer Yageo
Series YC122
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 22k
Tolerance ±5%
Number of Resistors 2
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 4
Power Per Element 62.5mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Applications DDRAM, SDRAM
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)