YC122-JR-0715RL
YC122-JR-0715RL
Part NumberYC122-JR-0715RL
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
YC122-JR-0715RL - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerYageo
SeriesYC122
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)15
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Resistor Matching Ratio-
Resistor-Ratio-Drift-
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsDDRAM, SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)
YC122-JR-0715RL - Related Products
More >>
YC122-JR-0715RL Yageo, 15 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex, YC122 View