WG732HTTE470K
WG732HTTE470K
Part NumberWG732HTTE470K
Detailed Description
WG732HTTE470K - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance47 Ohms
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)