WG732HTTE1R0K
WG732HTTE1R0K
Part NumberWG732HTTE1R0K
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseWide 2010 (5025 Metric), 1020
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
WG732HTTE1R0K - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
SeriesWG73
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Resistance1 Ohms
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
WG732HTTE1R0K - Related Products
More >>
WG732HTTE1R0K KOA Speer Electronics, Inc., 1 Ohms ±10% 1W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film, WG73 View