WG732HTTE120K
WG732HTTE120K
Part NumberWG732HTTE120K
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseWide 2010 (5025 Metric), 1020
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
WG732HTTE120K - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerKOA Speer Electronics, Inc.
SeriesWG73
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance12 Ohms
Tolerance±10%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package1020
Size / Dimension0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)