SPD62R-683M
SPD62R-683M
Part NumberSPD62R-683M
Detailed Description
SPD62R-683M - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)560mA
Current - Saturation560mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.2Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)