SPD62R-473M
SPD62R-473M
Part NumberSPD62R-473M
Detailed Description
SPD62R-473M - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1500
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesSPD62R
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)700mA
Current - Saturation700mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)750mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)
SPD62R-473M - Related Products
More >>
SPD62R-473M API Delevan Inc., 47µH Shielded Wirewound Inductor 700mA 750mOhm Max Nonstandard, SPD62R View