SPD62R-563M
SPD62R-563M
Part NumberSPD62R-563M
Detailed Description
SPD62R-563M - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance56µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)680mA
Current - Saturation680mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)850mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)