SPD62R-472M
SPD62R-472M
Part NumberSPD62R-472M
Detailed Description
SPD62R-472M - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2A
Current - Saturation2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)150mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)