SPD127R-333M
SPD127R-333M
Part NumberSPD127R-333M
Detailed Description
SPD127R-333M - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesSPD127R
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)3A
Current - Saturation3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)65mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)