SDER041H-1R5MS
SDER041H-1R5MS
Part NumberSDER041H-1R5MS
Detailed Description
SDER041H-1R5MS - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesSDER041H
PackagingTape & Reel (TR)
Material - Core-
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)3.4A
Current - Saturation3.2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)40mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)