SDER041B-150MS
SDER041B-150MS
Part NumberSDER041B-150MS
Detailed Description
SDER041B-150MS - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesSDER041B
PackagingTape & Reel (TR)
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.05A
Current - Saturation720mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)407mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)