SDEM25201B-150MS
SDEM25201B-150MS
Part NumberSDEM25201B-150MS
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case1008 (2520 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
SDEM25201B-150MS - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesSDEM25201B
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreMetal
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)700mA
Current - Saturation800mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)768mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1MHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package1008
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)