SDEB12101T-2R2MSD
SDEB12101T-2R2MSD
Part NumberSDEB12101T-2R2MSD
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
SDEB12101T-2R2MSD - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesSDEB12101T
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)710mA
Current - Saturation610mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)338mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1MHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)