SDEB12101T-1R5MSD
SDEB12101T-1R5MSD
Part NumberSDEB12101T-1R5MSD
Detailed Description
SDEB12101T-1R5MSD - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesSDEB12101T
PackagingTape & Reel (TR)
Material - Core-
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)900mA
Current - Saturation740mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)276mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1MHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
SDEB12101T-1R5MSD - Related Products
More >>
SDEB12101T-1R5MSD Delta Electronics/Cyntec, 1.5µH Shielded Inductor 900mA 276mOhm Max Nonstandard, SDEB12101T View