SDEB12101T-1R0MSD
SDEB12101T-1R0MSD
Part NumberSDEB12101T-1R0MSD
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
SDEB12101T-1R0MSD - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesSDEB12101T
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance1µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.05A
Current - Saturation1.04A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)201mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1MHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
SDEB12101T-1R0MSD - Related Products
More >>
SDEB12101T-1R0MSD Delta Electronics/Cyntec, 1µH Shielded Inductor 1.05A 201mOhm Max Nonstandard, SDEB12101T View