PTC15NV02-105A2020
PTC15NV02-105A2020
Part NumberPTC15NV02-105A2020
Detailed Description
PTC15NV02-105A2020 - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance1 MOhms
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pins
Size / DimensionRound - 0.591" Dia x 0.276" H (15.00mm x 7.00mm)
PTC15NV02-105A2020 - Related Products
More >>
PTC15NV02-105A2020 Amphenol Piher Sensing Systems, 1 MOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment, PTC15 View