PS6KV50-104A3030-PM
PS6KV50-104A3030-PM
Part NumberPS6KV50-104A3030-PM
Detailed Description
PS6KV50-104A3030-PM - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance100 kOhms
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±30%
Temperature Coefficient±1500ppm/°C
Mounting TypeSurface Mount
Termination StyleGull Wing
Size / DimensionRound - 0.248" Dia x 0.173" H (6.30mm x 4.40mm)