PS6MV60-503A3030
PS6MV60-503A3030
Part NumberPS6MV60-503A3030
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
PS6MV60-503A3030 - Product Attributes
Categories Potentiometers, Variable Resistors / Trimmer Potentiometers
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerAmphenol Piher Sensing Systems
SeriesPS6
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance50 kOhms
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±30%
Temperature Coefficient±1500ppm/°C