P1812R-682K
P1812R-682K
Part NumberP1812R-682K
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case1812 (4532 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
P1812R-682K - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesP1812R
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)600mA
Current - Saturation990mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)472mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)
P1812R-682K - Related Products
More >>
P1812R-682K API Delevan Inc., 6.8µH Unshielded Inductor 600mA 472mOhm Max 1812 (4532 Metric), P1812R View