NX1612SA-52MHZ-EXS00A-CS08602
NX1612SA-52MHZ-EXS00A-CS08602
Part NumberNX1612SA-52MHZ-EXS00A-CS08602
Manufacturer
Description
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NX1612SA-52MHZ-EXS00A-CS08602 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX1612SA
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency52MHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance-
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max)0.014" (0.35mm)