NX1612SA-32.000MHZ-CHP-CIS-3
NX1612SA-32.000MHZ-CHP-CIS-3
Part NumberNX1612SA-32.000MHZ-CHP-CIS-3
Manufacturer
Description
Datasheet
Detailed Description
NX1612SA-32.000MHZ-CHP-CIS-3 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX1612SA
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max)0.014" (0.35mm)