NX1612SA-50M-EXS00A-CS08403
NX1612SA-50M-EXS00A-CS08403
Part NumberNX1612SA-50M-EXS00A-CS08403
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NX1612SA-50M-EXS00A-CS08403 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX1612SA
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency50MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max)0.014" (0.35mm)