LCF160804A750TG
LCF160804A750TG
Part NumberLCF160804A750TG
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0603 (1608 Metric), 8 Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
LCF160804A750TG - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerLittelfuse Inc.
SeriesLCF
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines4
Impedance @ Frequency75 Ohms @ 100MHz
Current Rating (Max)100mA
DC Resistance (DCR) (Max)6Ohm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Height (Max)0.022" (0.55mm)
LCF160804A750TG - Related Products
More >>
LCF160804A750TG Littelfuse Inc., 4 Line Common Mode Choke Surface Mount 75 Ohms @ 100MHz 100mA DCR 6Ohm, LCF View