LCF080602A250TG
LCF080602A250TG
Part Number LCF080602A250TG
Description CMC 2LN 100MA 25 OHM SMD
Package / Case 0302 (0806 Metric), 4 Lead
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 25 Ohms @ 100MHz 100mA DCR 5Ohm
Payment Methods
Delivery Services
LCF080602A250TG - Product Attributes
Categories
Filters / Common Mode Chokes
Datasheet LCF Series Datasheet
Standard Package 10000
Manufacturer Littelfuse Inc.
Series LCF
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Filter Type Signal Line
Number of Lines 2
Impedance @ Frequency 25 Ohms @ 100MHz
Current Rating (Max) 100mA
DC Resistance (DCR) (Max) 5Ohm
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Approvals -
Features -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.034" L x 0.026" W (0.87mm x 0.67mm)
Height (Max) 0.022" (0.55mm)