LCF080602B750TG
LCF080602B750TG
Part NumberLCF080602B750TG
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0302 (0806 Metric), 4 Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
LCF080602B750TG - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerLittelfuse Inc.
SeriesLCF
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency75 Ohms @ 100MHz
Current Rating (Max)110mA
DC Resistance (DCR) (Max)5Ohm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.034" L x 0.026" W (0.87mm x 0.67mm)
Height (Max)0.022" (0.55mm)