LCF201204C101TG
LCF201204C101TG
Part NumberLCF201204C101TG
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0805 (2012 Metric), 8 Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
LCF201204C101TG - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package4000
ManufacturerLittelfuse Inc.
SeriesLCF
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines4
Impedance @ Frequency100 Ohms @ 100MHz
Current Rating (Max)130mA
DC Resistance (DCR) (Max)4Ohm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)0.033" (0.85mm)