LCF060502B650TG
LCF060502B650TG
Part Number LCF060502B650TG
Description CMC 2LN 130MA 65 OHM SMD
Package / Case 0202 (0605 Metric), 4 Lead
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 65 Ohms @ 100MHz 130mA DCR 10Ohm
Payment Methods
Delivery Services
LCF060502B650TG - Product Attributes
Categories
Filters / Common Mode Chokes
Datasheet LCF Series Datasheet
Standard Package 1
Manufacturer Littelfuse Inc.
Series LCF
Packaging Cut Tape (CT)
Part Status Active
Filter Type Signal Line
Number of Lines 2
Impedance @ Frequency 65 Ohms @ 100MHz
Current Rating (Max) 130mA
DC Resistance (DCR) (Max) 10Ohm
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ratings -
Approvals -
Features -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.025" L x 0.022" W (0.64mm x 0.57mm)
Height (Max) 0.015" (0.38mm)