LCF080602G900TG
LCF080602G900TG
Part NumberLCF080602G900TG
Detailed Description
LCF080602G900TG - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerLittelfuse Inc.
SeriesLCF
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Lines2
Impedance @ Frequency90 Ohms @ 100MHz
Current Rating (Max)100mA
DC Resistance (DCR) (Max)14Ohm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.034" L x 0.026" W (0.87mm x 0.67mm)
Height (Max)0.022" (0.55mm)