L-07C1N5SV6T
L-07C1N5SV6T
Part Number L-07C1N5SV6T
Description FIXED IND 1.5NH 300MA 130 MOHM
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 1.5nH Unshielded Multilayer Inductor 300mA 130mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Payment Methods
Delivery Services
L-07C1N5SV6T - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet RF Ceramic Chip Inductors
Standard Package 1
Manufacturer Johanson Technology Inc.
Series -
Packaging Cut Tape (CT)
Part Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ceramic
Inductance 1.5nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 130mOhm Max
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 15GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100MHz
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)