L-05B39NJV6T
L-05B39NJV6T
Part Number L-05B39NJV6T
Description FIXED IND 39NH 200MA 2.5 OHM SMD
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 39nH Unshielded Multilayer Inductor 200mA 2.5Ohm Max 0201 (0603 Metric)
Payment Methods
Delivery Services
L-05B39NJV6T - Product Attributes
Datasheet RF Ceramic Chip Inductors
Standard Package 1
Manufacturer Johanson Technology Inc.
Series -
Packaging Cut Tape (CT)
Material - Core Ceramic
Inductance 39nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 200mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.5Ohm Max
Q @ Freq 5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 1.4GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)