L-05B1N8SV6T
L-05B1N8SV6T
Part Number L-05B1N8SV6T
Description FIXED IND 1.8NH 300MA 220 MOHM
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 1.8nH Unshielded Multilayer Inductor 300mA 220mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Payment Methods
Delivery Services
L-05B1N8SV6T - Product Attributes
Datasheet RF Ceramic Chip Inductors
Standard Package 1
Manufacturer Johanson Technology Inc.
Series -
Packaging Cut Tape (CT)
Material - Core Ceramic
Inductance 1.8nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Q @ Freq 4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 10.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100MHz
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)