L-05B2N2SV6T
L-05B2N2SV6T
Part Number L-05B2N2SV6T
Description FIXED IND 2.2NH 300MA 260 MOHM
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 2.2nH Unshielded Multilayer Inductor 300mA 260mOhm Max 0201 (0603 Metric)
Payment Methods
Delivery Services
L-05B2N2SV6T - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet RF Ceramic Chip Inductors
Standard Package 15000
Manufacturer Johanson Technology Inc.
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ceramic
Inductance 2.2nH
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 300mA
Current - Saturation -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 260mOhm Max
Q @ Freq 4 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant 9.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test 100MHz
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)