HMLQ32251T-4R7MS
HMLQ32251T-4R7MS
Part NumberHMLQ32251T-4R7MS
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case1210 (3225 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
HMLQ32251T-4R7MS - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesHMLQ32251T
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreMetal
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.7A
Current - Saturation1.8A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)240mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)