HMLQ32251B-4R7MS
HMLQ32251B-4R7MS
Part NumberHMLQ32251B-4R7MS
Detailed Description
HMLQ32251B-4R7MS - Product Attributes
Material - CoreMetal
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.7A
Current - Saturation2.05A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)195Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)