HMLQ32251B-1R0MS
HMLQ32251B-1R0MS
Part NumberHMLQ32251B-1R0MS
Manufacturer
Description
Package / Case1210 (3225 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
HMLQ32251B-1R0MS - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Standard Package2000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesHMLQ32251B
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreMetal
Inductance1µH
Tolerance±20%
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)-
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)