HMLQ32251B-R47MS
HMLQ32251B-R47MS
Part NumberHMLQ32251B-R47MS
Manufacturer
Description
Package / Case1210 (3225 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
HMLQ32251B-R47MS - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Standard Package1
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesHMLQ32251B
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreMetal
Inductance470nH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)5.8A
Current - Saturation7A
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)22Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)